Takie same, ale nie do końca! Zobacz, które BMW serii 5 okazało się najszybsze (wideo)

Czy porównywanie ze sobą prawie takich samych aut ma jakikolwiek sens? Postanowili to sprawdzić Brytyjczycy z popularnego kanału CarWow specjalizujący się w wyścigach równoległych.

Tym razem na linii startu stanęły aż trzy auta. Wszystkie to BMW. Wszystkie to Seria 5. Wszystkie mają w nazwie literkę M. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

Ale jaja! Skoda Superb z wyposażeniem za 30 tys. zł objechała BMW M5 V10 (wideo)

Pierwsze z brzegu BMW M550i LCI. Model G30 po liftingu ma pod maską zamontowany silnik V8 o pojemności 4,4 litra z podwójnym doładowaniem. Maksymalna moc to 530 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosi 750 niutonometrów.

Następne w kolejce jest poliftowe M5 Competition. Mamy tutaj ten sam silnik co w stojącym obok M550i, jednak jego moc została zwiększona do 625 koni mechanicznych. Moment obrotowy pozostał bez zmian.

Ostatnie na liście startowej jest BMW M5 F90 sprzed liftingu, które seryjnie oferowało 600 koni mechanicznych. Teraz jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Dzięki firmie tuningowej Evolve, która wprowadziła do silnika kilka poprawek, pod maską drzemie tych koni aż 1000 oraz 1100 niutonometrów.

Cisnął swoją S-klasę i poganiał Passata. Kierowca BMW M5 szybko go wyjaśnił (wideo)

Wszystkie auta mają napęd na cztery koła, wszystkie startują na jednakowo mokrej nawierzchni. Jaki będzie rezultat wyścigu? Wystarczy obejrzeć załączony materiał.