Oto nowy elektryczny VAN Toyoty. Proace City Electric (2021) niedługo w polskich salonach

Małe dostawczaki typu Citroen Berlingo czy Renault Kangoo cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Ich wszechstronność i spore możliwości załadunkowe odbijają się wysokimi wynikami sprzedaży.

Dostępne są zarówno w pełni dostawcze 2- lub 3-osobowe warianty, jak również 5-osobowe rodzinne odmiany pozwalające na wygodne podróżowanie z dziećmi.

Zdziwiła go hamująca Toyota Avensis. Kiedy ją wyprzedził zrozumiał swój błąd (wideo)

2021 Toyota Proace City Electric
2021 Toyota Proace City Electric tył

Do grupy kombivanów klasy kompaktowej dołącza również Toyota ze swoim modelem Proace City, który od teraz będzie dostępny też w wersji z napędem elektrycznym.

Już w czwartym kwartale tego roku pojawią się w naszych salonach modele napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 136 koni mechanicznych i momencie obrotowym 260 niutonometrów. Dzięki baterii o pojemności 50 kWh zasięg ma wynosić między 260 a 280 kilometrów według norm WLTP.

Podpięcie auta do 11-kilowatowej ładowarki pozwoli na naładowanie auta w pełni w czasie 5 godzin. Zwykłe ładowanie z gniazdka zajmuje około 7,5 godziny, czyli akurat przez całą noc.

Strażacy ugaszą Twoje auto bez ani jednego litra wody czy piany. Nawet jeśli to elektryk (wideo)

2021 Toyota Proace City Electric
2021 Toyota Proace City Electric wnętrze

Baterie będą też wspierały superszybkie ładowanie 100 kW, wtedy od 0 do 80% naładujemy Toyotę w zaledwie 30 minut. Nie znamy jeszcze cen elektrycznego kombivana, dowiemy się o nich już wkrótce.