Niezwykły Range Rover Coupe wystawiony na sprzedaż. Ma nawet drewniane dywaniki (wideo)

Możliwość zakupu 2-drzwiowego Range Rovera oferowano tylko i wyłącznie w przypadku pierwszej generacji tego modelu produkowanej od 1970 roku do początku lat 90.

Teraz w ofercie brytyjskiego producenta mamy do wyboru tylko 5-drzwiowe odmiany. Na szczęście pojawiają się wyjątki, stworzone przez entuzjastów tej marki.

Chcesz jeździć jak Książę Wielkiej Brytanii? Kup tego Range Rovera. Cena jak za Skodę w dieslu

W 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano koncepcyjną wersję 3-drzwiowego Range Rovera, który miał być wyprodukowany w liczbie 999 egzemplarzy i miał kosztować 1,1 miliona złotych w podstawowej konfiguracji.

2018 Range Rover Adventum Coupe
2018 Range Rover Adventum Coupe tył

Zainteresowanie było bardzo duże, klienci zaczęli wpłacać spore zaliczki, jednak ostatecznie projekt porzucono. To dało do myślenia holenderskiemu projektantowi, który stworzył auto widoczne na zdjęciach. Teraz możesz je kupić.

Niels van Roij stwierdził, że zbuduje i sprzeda 100 egzemplarzy Range Rovera Adventum Coupe. Każdy z nich miał mieć ten sam biały lakier, czerwono-czarne skórzane wnętrze oraz mnóstwo drewna, które znalazło się również na… podłodze.

2018 Range Rover Adventum Coupe
2018 Range Rover Adventum Coupe wnętrze

Każdy z egzemplarzy miał być sprzedany za kwotę około 1,2 miliona złotych. Aktualnie w Holandii wystawiono na sprzedaż jeden egzemplarz za 1 321 000 złotych. Ma on przebieg 13 000 kilometrów i zbudowano go w 2018 roku.

Land Rover testuje Range Rovera (2022): tym razem w warunkach idealnych dla Fiata Pandy, czyli na śniegu

Pod maską skrywa 5.0 litrowe V8 z kompresorem o mocy 550 koni mechanicznych. To pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w około 5 sekund.