Nie wiesz, czy odpowiednio dotarłeś już silnik? Corvette C8 pokaże Ci to na zegarach (wideo)

Producenci chwalą się, że w dzisiejszych czasach nie ma konieczności docierania silników w nowych samochodach. Proces produkcji jest obecnie na tak wysokim poziomie, że nie jest to wymagane.

Sprawa ma się inaczej w przypadku samochodów z mocnymi silnikami, tam producent oficjalnie zaleca wymianę oleju po pierwszych kilku tysiącach kilometrów spokojnej jazdy.

On nie wie co to docieranie silnika. Zobacz co zrobił po wyjechaniu Hellcatem z salonu (wideo)

Sami osobiście jednak zalecamy wymianę oleju w każdym aucie, nawet tym z najsłabszym silnikiem. Koszt wymiany nie jest bardzo duży, a dzięki niemu upewnicie się, że nie ma w oleju już żadnych opiłków.

W czasach wirtualnych kokpitów montowanych w coraz większej liczbie aut, producenci mogą wykorzystać je aby przypomnieć kierowcy o ograniczeniach w początkowej fazie użytkowania auta.

Corvette C8 Stingray 2021
Corvette C8 Stingray 2021 przód

Przykładem jest Corvette C8, gdzie przez pierwsze 500 mil czerwone pole na obrotomierzu zaczyna się już przy 3500 obrotów na minutę.

Na załączonym nagraniu wideo kierowca takiej 6.2 litrowej Corvette uwiecznił moment, w którym czerwone pole zmienia swoje położenie po przekroczeniu danego przebiegu.

Nowy McLaren 765LT spłonął na stacji Wawa chwilę po odbiorze z salonu (wideo)

Musi tylko jeszcze pamiętać o wymianie oleju i może już w pełni korzystać z 495 koni mechanicznych i spróbować trwającego około 3 sekundy przyspieszenia do 100 km/h.