Nie możesz się zdecydować na wybór wariantu Cayenne? Niedługo będzie jeszcze trudniej

Po dwóch latach od wprowadzenia modelu Cayenne Coupe, czeka nas facelifting całej gamy większych SUVów Porsche. Pod koniec czerwca poznamy szczegóły dotyczące odświeżenia modelu.

W ofercie pojawi się również wariant Coupe, który będzie mocniejszy od aktualnie oferowanego Cayenne Coupe Turbo, które ma silnik o mocy 540 koni mechanicznych.

Kiedy Porsche Cayenne Coupe (2022) po liftingu? Premiera w salonach szybciej niż myślisz (wideo)

Nie znamy jeszcze oficjalnej nazwy mocniejszej wersji, ale ma ona oferować około 630 koni mechanicznych i 850 niutonometrów. Powinno więc stoczyć dosyć zaciętą walkę z Lamborghini Urusem, który jest tylko o 10 koni mechanicznych mocniejszy.

Nowa wersja silnikowa Cayenne ma być dostępna tylko i wyłącznie w nadwoziu Coupe. Ma ono niżej ustawiony środek ciężkości i jest delikatnie lżejsze od standardowego Cayenne. Jest to więc lepsza baza dla auta, które ma się skupić na szybkim pokonywaniem zakrętów.

Według redakcji Autocar, nowa odmiana Cayenne Coupe ma przyspieszać do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy. Oprócz mocniejszego silnika zmian będzie więcej.

Pojawi się między innymi przeprogramowana skrzynia biegów i zawieszenie pneumatyczne, a także zupełnie nowy spoiler umieszczony w górnej części klapy bagażnika.

Lamborghini Urus znowu najlepsze! Kolejny rekord włoskiego SUVa za 1,3 mln zł (wideo)

Aby wszystko stało się jasne, wystarczy poczekać jeszcze kilka tygodni. Odświeżoną gamę Cayenne, wraz z nowym wariantem Coupe poznamy już pod koniec czerwca.