Nico Rosberg jeździ w Monako za kierownicą jedynego w swoim rodzaju Koenigsegga (wideo)

Grand Prix Formuły 1 w Monako to okazja do spotkania tam największych sław ze świata motoryzacji, ale także najrzadszych samochodów na tej planecie.

Nico Rosberg jest osobą, która nie mogła oczywiście odpuścić kibicowania podczas tegorocznego wyścigu w Monte Carlo, chociażby ze względu na to, że na codzień mieszka w tym malowniczym Księstwie Monako.

Potrafi rozpędzić się do 530 km/h. Zobacz z jaką łatwością prowadzi się Koenigsegg Jesko (wideo)

Mistrz Świata F1 sezonu 2016 na emeryturze zajmuje się aktualnie prowadzeniem vloga. Teraz udało mu się spędzić dzień z jednym z najszybszych samochodów na świecie, nagrał więc o tym odcinek.

Auto, którym poruszał się w okolicach Monako, to Koenigsegg Regera w limitowanej edycji. Jego moc to 1500 koni mechanicznych, auto potrafi rozpędzić się do 400 km/h w czasie niecałych 23 sekund.

Pokazany w nagraniu egzemplarz to jedyny w swoim rodzaju Koenigsegg Regera KNC (Koenigsegg Naked Carbon) z nadwoziem pokrytym bezbarwnym lakierem, aby ukazać w pełni piękno włókna węglowego.

On nie trzyma aut pod kocem. Zobacz jak użytkuje swojego Koenigsegga Agera RS (wideo)

Karbonowe są również alufelgi, każda z nich waży niecałe 6 kilogramów. Ceny Koenigsegga Regera zaczynają się od około 7,5 miliona złotych.