Ile kosztuje Alfa Romeo Giulia GTAm w Polsce? Bez miliona nie podchodź

Nareszcie Alfa Romeo oficjalnie wprowadziła do oferty model Giulia w dwóch najszybszych odmianach GTA i GTAm. Alfa zamierza sprzedać łącznie tylko 500 egzemplarzy obu modeli. Alfa Romeo Giulia GTA jest o 100 kilogramów lżejsza od standardowej Giulii Quadrifoglio. Udało się to uzyskać dzięki zastosowaniu jeszcze większej ilości materiałów kompozytowych, w tym włókna węglowego.

Alfa Romeo Giulia GTAm
Alfa Romeo Giulia GTAm tył

2.9 litrowy silnik V6 biturbo generuje teraz aż 540 koni mechanicznych, i brzmi jeszcze lepiej dzięki nowemu układowi wydechowemu od firmy Akrapovic. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 3.6 sekundy.

Giulia GTAm pozbawiona jest tylnej kanapy, w miejscu której pojawiła się klatka bezpieczeństwa. Dodatkowo zastosowano potężny spoiler na klapie bagażnika, zamontowano inne zawieszenie i poszerzono o 50 mm tylny rozstaw kół.

Alfa Romeo Giulia GTAm
Alfa Romeo Giulia GTAm wnętrze

Na polskim rynku ceny Giulii GTA zaczynają się od 158,000 euro netto, czyli około 880,000 złotych brutto. Giulia GTAm to już koszt aż 914 tysięcy złotych brutto. I to wszystko bez opcji dodatkowych.