Masa wrogiem przyspieszenia? Pojedynek pokazuje jak producenci pokonują fizykę (wideo)

Najmodniejszy ostatnimi czasy rodzaj nadwozia to zdecydowanie SUV. Podniesione zawieszenie, duża funkcjonalność, ułatwione wsiadanie do auta. Ludzie to kochają.

Aby jednak fani prawdziwej motoryzacji nie musieli na tym ucierpieć, od lat oferowane są usportowione SUVy, które naprawdę potrafią pokazać pazur.

To będzie największe i najmocniejsze BMW w ofercie. Nowy SUV pojawi się w 2022 roku (wideo)

Mamy tutaj dla Ciebie porównanie dwóch reprezentantów takiego rodzaju aut z Niemiec. Sportowe SUVy z nadwoziem w stylu coupe są zarówno efektowne jak i efektywne.

Pierwszy z nich to Audi RS Q8. Pod maską znajdziemy 4.0 litrowy silnik V8 generujący 600 koni mechanicznych. Napęd Quattro rozpędza 2390 kilogramowe auto do 100 km/h w 3,8 sekundy.

Jego przeciwnikiem jest Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe 4MATIC+. Tam również za siłę napędową odpowiada 4-litrowe V8, ale o mocy 612 koni mechanicznych. Samochód jest jednak nieco cięższy, bo waży 2445 kilogramów. Według producenta jednak rozpędza się do 100 km/h w takim samym czasie.

Na świecie będzie tylko 125 takich Audi RSQ8-R ABT. Już dwa powstały w Polsce (wideo)

Zapowiada się więc ciekawy pojedynek. Czy 12 koni mechanicznych przewagi pozwoli Mercedesowi na zniwelowanie strat spowodowanych większą masą? Przekonaj się oglądając załączony materiał wideo.