Malował go ręcznie przez 20 dni. Zobacz efekt końcowy na McLarenie 720S Gulf

McLaren w specjalny sposób postanowił uczcić wznowienie współpracy z marką Gulf, która produkuje między innymi oleje do silników.

Brytyjski producent samochodów sportowych korzystał już z usług Gulfa od lat 60 ubiegłego wieku. Jednym z najbardziej kojarzonych aut z charakterystycznym malowaniem był model F1 GTR, który zwyciężał w LeMans.

Nieco ponad 6 sekund do 200 km/h. Zobacz jak jeździ McLaren po tuningu Noviteca (wideo)

Teraz na nadchodzącą rundę mistrzostw Formuły 1 zespół McLaren przygotował specjalne malowanie bolidów, które po raz pierwszy wykorzystuje matowy lakier.

McLaren MCL35M i McLaren F1 GTR Gulf
McLaren MCL35M i McLaren F1 GTR Gulf

Oprócz samych bolidów, producent przygotował też jeden egzemplarz McLarena 720S, którego nadwozie ręcznie pomalowano w barwy Gulf. Oprócz karoserii, błękitno-pomarańczowe akcenty znajdziemy też wewnątrz oraz na felgach.

McLarena 720S malował holenderski artysta AkzoNobel. Zajęło mu to aż 20 dni. Trzeba przyznać, że efekt warty był oczekiwania.

Jak wyjść z klasą z nieudanego driftu? Koleś w różowym McLarenie doskonale to potrafi (wideo)

McLaren 720S Gulf
McLaren 720S Gulf wnętrze

Jeśli macie ochotę pomalować w ten sposób swojego McLarena, skontaktujcie się z oddziałem MSO (McLaren Special Operations) i dogadajcie szczegóły. Musicie się jednak pospieszyć, liczba takich projektów ma być ograniczona.