Kupił sobie Lamborghini, Bentleya i Ferrari. Teraz grożą mu 302-letnie wakacje w więzieniu

Poprzez pandemię COVID-19 wielu przedsiębiorców przechodzi kryzys. Brak klientów, albo całkowicie pozamykane gałęzie biznesu nie pozwalają zarabiać.

W takich sytuacjach często można skorzystać ze specjalnych bezzwrotnych pożyczek lub dofinansowań z pieniędzy rządowych. Należy je jednak przeznaczać na odpowiednie cele.

Kupił nowe BMW M3 G80. Nie żałował na lakier, ale zaoszczędził na skrzyni biegów (wideo)

Jeden z przedsiębiorców z Kalifornii otrzymał od rządu dofinansowanie aż 5,1 miliona dolarów, czyli około 19 milionów złotych.

Ferrari 458 Italia
Ferrari 458 Italia tył

Stwierdził, że nic się nie stanie, jeśli za mniejszą część tej kwoty kupi sobie… 3 samochody. I to nie byle jakie, bo w jego garażu pojawiło się Ferrari 458 Italia, Bentley Continental GT oraz Lamborghini Aventador.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT tył

Oprócz tego, pieniądze z dofinansowania zostały również wydane na luksusowe wakacje i trochę kosztownych gadżetów. Oczywiście sprawa wyszła na jaw i wszystkie te zakupy zostały zarekwirowane.

Kupił sobie 510-konną Alfę Romeo. Utknął na niewielkim podjeździe do garażu (wideo)

Tak dużą sumę udało mu się uzyskać od maja do czerwca 2020 roku. We wnioskach podawał on fałszywe informacje. Według sądu grozi mu łączna kara aż 302 lat więzienia. Bardzo długie wakacje.