Kupił nowe BMW M3 G80. Nie żałował na lakier, ale zaoszczędził na skrzyni biegów (wideo)

Nowa generacja BMW M3 G80 kojarzona jest w mediach społecznościowych głównie ze swojego charakterystycznego przodu. Niespotykany do tej pory nowy grill BMW wzbudza skrajne emocje.

Możliwe, że był to celowy zabieg BMW, aby M3 G80 zostało jeszcze lepiej zauważone. Wygląd to sprawa dyskusyjna, ale na pewno nie można zarzucić nowemu M3, że nie oferuje kierowcy emocji.

Nowe BMW M3 walczy z Giulią Quadrifoglio. Oba mają 510 KM, ale różnica potężna (wideo)

3.0 litrowy silnik R6 generuje 480 koni mechanicznych w standardowej wersji, oraz aż 510 w odmianie Competiton. Przyspieszenie do 100 km/h w tej mocniejszej odmianie zajmuje 3,9 sekundy.

Wkrótce do oferty trafi również model z napędem xDrive, dzięki czemu czas ten skróci się do około 3,5 sekundy.

Ciekawostką jest fakt, że nowe BMW M3 G80 w standardzie oferowane jest z manualną 6-stopniową skrzynią biegów. Jest to rzadkość w dzisiejszych czasach. Podobnie sprawa ma się na przykład w przypadku Porsche 911 GT3 (992).

Nie zgadniesz ile kosztował lakier na tym BMW Serii 4. Czy dzięki niemu jest trochę ładniejsze?

Egzemplarz M3 z taką właśnie skrzynią, oraz w specjalnym kolorze Zanzibar II odebrał niedawno właściciel jednego z kanałów na YouTube. W załączonym filmie możecie zobaczyć jak przyspiesza M3 w manualu na niemieckiej autostradzie.