Kto lepiej wykorzystuje 600-konny silnik? Pojedynek odwiecznych rywali AMG kontra RS (wideo)

Topowe warianty rodzinnych aut segmentu E cieszą się dużą popularnością wśród entuzjastów motoryzacji. Nie trzeba wiele pisać o Audi RS6, Mercedesie-AMG E63 czy BMW M5. Każdy chociaż raz w życiu słyszał te nazwy i wie na co stać te samochody.

Każdy z nich aktualnie oferuje napęd na 4 koła i moc około 600 koni mechanicznych. Na załączonym materiale wideo postanowiono zestawić obok siebie reprezentantów ze Stuttgartu i z Ingolstadt.

W tym rodzinnym sedanie nie podskoczy Ci żaden kozak. AMG E63 S od Brabusa ma 800 KM

Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ napędzany jest 4.0 litrowym silnikiem V8 biturbo o mocy 612 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym 850 niutonometrów. Według producenta, potrafi przyspieszyć do 100 km/h w 3,4 sekundy.

Jego przeciwnikiem jest Audi RS6 Avant, pod którego maską znajdziemy również podwójnie doładowaną widlastą ósemkę o pojemności 4 litrów. Moc jaką generuje to równe 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego. Audi deklaruje przyspieszenie do 100 km/h w 3,6 sekundy.

Pojedynek kotów poprzednich generacji. Audi RS6 vs. Mercedes E63 AMG 700 KM (wideo)

Wydaje się, że pojedynek będzie wyrównany, jednak ciężko przewidzieć kto okaże się szybszy. Wystarczy na szczęście obejrzeć poniższe wideo.