Kiedy Porsche Cayenne Coupe (2022) po liftingu? Premiera w salonach szybciej niż myślisz (wideo)

Porsche Cayenne Coupe nie jest starym, ani tym bardziej opatrzonym samochodem. Model ten ma dopiero dwa lata, a Porsche już postanowiło przeprowadzić modyfikacje, które odmłodzą niemieckiego SUV-a. Jakich zmian należy się spodziewać?

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać zakamuflowany egzemplarz, który na pewno otrzyma nowy przedni zderzak oraz szczuplejsze przednie reflektory. Prototyp nie ujawnia żadnych zmian z tyłu, ale tam również należy oczekiwać przeprojektowanego zderzaka i nowych tylnych świateł.

> Prawie 1000-konne Porsche Cayenne Turbo jedzie 330 km/h: czy SUV będzie stabilny przy wyższych prędkościach?

Bardziej istotne zmiany zajdą we wnętrzu pojazdu. Prawdopodobnie zobaczymy nowy projekt konsoli środkowej z nową dźwignią do zmiany biegów (tak jak w 911), większym ekranem systemu multimedialnego oraz nowym układem panelu klimatyzacji. Nie zabraknie także cyfrowy zestawu wskaźników.

> Prawie 300 km/h Porsche Cayenne Turbo Coupe po autostradzie: ponad dwutonowy SUV trzyma się drogi jak przyklejony

Kiedy debiut Porsche Cayenne Coupe po liftingu? Według naszych informacji zaktualizowane Cayenne Coupe zostanie zaprezentowane jesienią tego roku. Pierwsze egzemplarze powinny zjechać do polskich salonów najpóźniej na początku 2022 roku.

Topową wersję pozostanie model Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupe z hybrydowym zespołem napędowym (PHEV) o łącznej mocy 680 koni mechanicznych. Taka moc umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,8 sekundy. Ceny modelu Cayenne Coupe startują w polskim cenniku od 423 tys. złotych i kończą się na 883 tys. złotych (wyposażenie standardowe).