Takiej „trójeczki” na drogach nie zobaczysz. To unikatowe BMW na skalę światową (wideo)

BMW Serii 3 e36 to jedno z najpopularniejszych modeli bawarskiej marki na polskich drogach. Założymy się, że widujesz dziennie co najmniej 10 egzemplarzy takiej Trójki.

Raz na jakiś czas BMW chwali się co trzyma w swoim tajnym magazynie. Tym razem padło właśnie na Serię 3 generacji e36 w odmianie Compact.

To miał być największy popis tego Orła w BMW E36. Czerwona „trójka” go przerosła (wideo)

Po pierwszym zdjęciu tylko fani marki będą w stanie stwierdzić, że coś tu jest nie tak. Owszem, można spotkać popularnego „Kompota” z M-pakietem, ale nigdy seryjnie nie stworzono pełnoprawnej wersji M3.

BMW M3 e36 Compact
BMW M3 e36 Compact tył

Nic bardziej mylnego. Stworzono, ale tylko w jednym egzemplarzu. Oto i on. Pod maską tego czerwonego e36 Compact umieszczono genialny silnik S50B32.

Jest to rzędowa jednostka 6-cylindrowa o pojemności 3,2 litra. Jej moc to 321 koni mechanicznych. Krótsze nadwozie spowodowało niższą o 150 kg masę niż odmiana coupe. M3 Compact waży równe 1300 kilogramów.

Wewnątrz zamontowano specjalne kewlarowe fotele Recaro, a na tylnym zderzaku możesz zauważyć miejsce dla czterech końcówek układu wydechowego. To również coś, czego nie uświadczysz w wersji Coupe.

BMW M3 e36 Compact
BMW M3 e36 Compact wnętrze

Ile on miał na budziku!? Byli w szoku, jak wyprzedziło ich to 30-letnie BMW E36 (wideo)

Auto oczywiście nie jest na sprzedaż. Wyjechało tylko na chwilę na sesję zdjęciową i wraca dalej do tajnego garażu BMW na długi sen.