Czy najszybsze Porsche w ofercie może walczyć w pojedynku z Bugatti Chironem? (wideo)

Bugatti Chiron niewątpliwie jest jednym z najszybszych obecnie dostępnych samochodów na świecie. Jest też przy tym dziecinnie prosty w obsłudze i pozwala na użytkowanie go jak auta na co dzień.

8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami generujący aż 1500 koni mechanicznych i 1600 niutonometrów momentu obrotowego zapewnia niewyobrażalne osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h w 2,4 sekundy to dla niego bułka z masłem.

Bugatti Chiron mierzy się z odrzutowcem. Jeden na lądzie dosłownie sponiewierał drugiego! (wideo)

Prędkoś maksymalna, która przekracza 400 km/h, wymaga jedynie przestawienia auta w odpowiedni tryb dodatkowym kluczykiem. Wystarczy chwilę poczekać i Twoje auto będzie w stanie pokonać ponad 110 metrów w sekundę.

Ale czy marka Porsche, która należy do tego samego koncernu co francuskie Bugatti, miała kiedykolwiek auto, które lepiej przyspiesza? Jedyną opcją, która przychodzi na myśl, jest model 918 Spyder.

Ma on dużo mniejszą moc od Chirona, bo tylko 887 koni mechanicznych, ale przyspieszenie do 100 km/h trwa tam 2,5 sekundy.

Macho z Porsche 918 Spyder za 5 mln zł chciał się popisać. Stłuczka za setki tysięcy złotych (wideo)

Jest to tylko o 0,1 sekundy gorzej od Bugatti, według suchych danych na papierze. Na załączonym nagraniu możecie zobaczyć, jak wygląda takie porównanie w praktyce.