Bugatti w cenie Skody. Teraz to możliwe dzięki nowemu modelowi francuskiego producenta

Baby II, bo tak nazywa się nowy model Bugatti zajmuje pełnoprawne miejsce w gamie francuskiego producenta. Jest to replika modelu Type 35, który zwyciężał w latach 20 ubiegłego wieku ponad 1000-krotnie.

Replika jest o 25% mniejsza od oryginału i nawiązuje do zabawki, którą Ettore zbudował dla swojego syna w 1926 roku. Bugatti planuje sprzedać tylko 500 egzemplarzy Baby II.

Karbon i aluminium za ponad milion złotych. Tak się sprzedaje akcesoria klientom Bugatti

Idąc z duchem czasu, Bugatti postanowiło zastosować napęd elektryczny. Podstawowa wersja korzysta z 1.4 kWh baterii. Dopłacając do wariantu Vitesse otrzymamy baterię zwiększoną do 2.8 kWh a także karbonowe nadwozie.

Bugatti Baby II
Bugatti Baby II

Na szczycie oferty widnieje odmiana Pur Sang, z napędem takim samym jak Vitesse, jednak zbudowanym na aluminiowej ramie.

W zależności od trybu jazdy silnik osiąga 1.3 lub 5.3 konia mechanicznego, co pozwala na rozpędzenie się do odpowiednio 20 lub 45 km/h.

Bugatti Baby II
Bugatti Baby II

Znajdziemy tu również pewien patent z Veyrona. Po przekręceniu specjalnego kluczyka, w wersji Vitesse lub Pur Sang, odblokuje się nam specjalny tryb jazdy pozwalający na rozpędzenie się do 70 km/h. Moc wynosi wtedy 13,4 KM.

Wahasz się czy wydać pieniądze na Dacię? Klienci Bugatti wydają podobne kwoty lekką ręką na torebki

Cena Bugatti Baby II zaczyna się od 136 tys. złotych. Model Vitesse to koszt 197 tysięcy, a Pur Sang to aż 265 tysięcy złotych.