Bugatti Chiron nieziemsko przyspiesza? Facet z tego VW Golfa „Dwójki” ma inne zdanie (wideo)

Nie, w tytule nie ma żadnego błędu. W sieci krąży film porównujący przyspieszenie Volkswagena Golfa drugiej generacji z różnymi dużo młodszymi supersamochodami.

W porównaniu występują między innymi: BMW M5 F10, Lamborghini Aventador LP700-4, Lamborghini Huracan LP610-4, a nawet Bugatti Chiron oraz Koenigsegg One:1.

Rozpędził 30-letniego Golfa do ponad 320 km/h. Bałbyś się usiąść na prawy fotel? (wideo)

Pomyślisz, że tego typu nagranie nie ma kompletnie sensu, i w każdym z pojedynków jesteś w stanie w ciemno wyłonić zwycięzcę? Ostrzegamy, że możesz być w błędzie.

Warto nadmienić fakt, że wspomniany wyżej leciwy Golf ma pod maską silnik o mocy… ponad 1200 KM. Jak właściciel tego dokonał? Ciężka praca i doświadczenie z pewnością mu w tym pomogły.

Dokładnie aż 1233 konie mechaniczne i 1094 niutonometry momentu obrotowego udało się uzyskać z 2.0 litrowego silnika 16-zaworowego z turbosprężarką dmuchającą aż 4.4 bara. Dzięki zaadaptowaniu napędu 4Motion osiągi robią piorunujące wrażenie.

W nowym Golfie GTI możesz poczuć się jak w Rolls-Royce. Zobacz co zrobił Manhart

Według pomiarów, Volkswagen Golf Mk2 przyspiesza teraz do 100 km/h w 2,4 sekundy, a rozpędzenie się od 100 do 200 km/h to tylko 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.