Bratobójczy pojedynek Japończyków. Yaris pokazał przeciwnikowi gdzie raki zimują (wideo)

Niewątpliwie jednym z najciekawszych aut ostatnich miesięcy jest Toyota GR Yaris. Mały miejski hot-hatch zdobył serca dziennikarzy i użytkowników na całym świecie. Ale czy rzeczywiście jest dużo lepszy od swojego poprzednika – Toyoty Yaris GRMN?

Przekonali się o tym dziennikarze CarWow, którzy zestawili ze sobą oba modele na prostej startowej. Przeprowadzono wyścig na 1/4 mili, pojedynek ze startu lotnego oraz test hamulców.

Wsiadł do Toyoty GR Yaris i popełnił fatalny błąd. Zamiast trójki wrzucił jedynkę (wideo)

Toyota Yaris GRMN to limitowana edycja Yarisa III generacji po liftingu, która zadebiutowała w 2017 roku. Pod jej maską umieszczono 4-cylindrowy silnik 1.8 Dual VVT-i o mocy 212 koni mechanicznych połączony z 6 biegowym manualem. Na świecie sprzedano tylko 600 egzemplarzy, z czego najprawdopodobniej siedem pojawiło się w naszym kraju.

Częściej na naszych drogach spotkamy nowego sportowego hatchbacka – Toyotę GR Yaris. Tym razem postawiono na 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.6 litra generujący 261 koni mechanicznych, który przekazuje moc poprzez 6-stopniową przekładnię manualną na wszystkie cztery koła. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu tylko 5.2 sekundy, czyli aż o 1,1 sekundy szybciej niż w przypadku GRMN.

Następca GT 86 oficjalnie! Oto nowa Toyota GR 86, jest dużo szybsza i lepiej wykonana

Mimo wyższej masy, lepszy napęd i większa moc pozwoliły bez problemu rozprawić się nowemu Yarisowi ze starszym bratem. Toyota GR Yaris to auto skazane na sukces.