BMW nie zapewniło mu wygranej. Pokonały go przednionapędowe hothatche (wideo)

BMW Serii 1 to pierwszy model BMW, w którym zastosowano napęd na przednią oś. Oburzenie wywołane wśród fanów marki było ogromne. Teraz możemy zobaczyć, czy to była dobra decyzja.

Producent z Monachium dał klientom również sportową odmianę Serii 1 o oznaczeniu 128ti, która miała dać klapsa czołowym graczom z kategorii hot hatch. Na celowniku były między innymi: Volkswagen Golf GTI, Hyundai i30N, Mercedes-AMG A35 4Matic czy Audi S3 Sportback.

Golfem GTI ścigał Audi S3. Pasażer przez jeden manewr nie wytrzymał i zaczął krzyczeć (wideo)

BMW zamontowało więc 2.0 litrowy silnik o mocy 265 koni mechanicznych i automatyczną skrzynię biegów. Według producenta taki zestaw ma oferować sportowe osiągi i przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6.1 sekundy.

Jeden z dziennikarzy zabrał BMW 128ti na niemiecki tor Hockenheim, gdzie wcześniej miał okazję zmierzyć czas większości z konkurentów BMW. Wynik 2:07.20 niestety nie jest rewelacyjny, szybciej pojechał nawet Ford Fiesta ST czy Audi S4 z silnikiem diesla.

Król wsi w BMW serii 5 zmierzył się z gościem w Dacii Logan. Co za porażka (wideo)

Dużo lepszy okazał się też Volkswagen Golf GTI, który pokonał Hockenheim w czasie 2:05.60, oraz Hyundai i30 N z czasem 2:06.10. Wolniejszy od BMW 128ti było tylko Mini John Cooper Works, które uzyskało czas 2:09.60.