Audi S8 skazane na porażkę, a tu szok! Gość w RS6 zbierał szczękę z podłogi (wideo)

Ustawianie wyścigów między autami, w przypadku których jesteśmy pewni wyniku zazwyczaj nie ma sensu. Są jednak sytuacje, gdzie dane podawane przez producenta nieco mijają się z prawdą.

W poniższym przypadku do pojedynku stanęły dwa super szybkie modele Audi. Limuzyna S8 z 4.0 litrowym silnikiem V8 generującym 571 koni mechanicznych przyspiesza do 100 km/h w 3.8 sekundy. Stanęła ona na starcie razem z nowym Audi RS6 mającym pod maską taki sam silnik, jednak o mocy 600 koni mechanicznych, który powinien rozpędzić sportowe kombi do 100 km/h o 0.2 sekundy krócej.

Chciał szybko wrócić do domu, więc wpakował się do Audi i jechał 320 km/h. Katastrofa (wideo)

Pomimo niższej mocy oraz o 155 kilogramów większej masy własnej usportowiona limuzyna Audi S8 bez problemu poradziła sobie z RS6. Dlaczego tak się stało? Najwidoczniej producent troszkę nagiął dane techniczne podając je do informacji publicznej.

Audi S8 pokonało dystans 1/4 mili w czasie 11.4 sekundy, natomiast RS6 uzyskało czas 11.6 sekundy. Sytuacja zmieniła się dopiero gdy postanowiono spróbować swoich sił w wyścigu ze startu lotnego. Tam RS6 miało już przewagę nad S8.

Głośna muzyka, stare Audi A6 i fajeczka w ręku. Redukcja biegów w jego wykonaniu to hit (wideo)