4 mln zł. za butelkę wina. Sezonowano je przez 14 miesięcy w kosmosie, smak jest trochę inny

2 listopada 2019 uruchomiono specjalny program kosmiczny, którego zadaniem było sprawdzenie jak wino starzeje się w kosmosie. Wysłano więc 12 butelek trunku Petrus 2000 na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS by tam spędziły trochę czasu.

14 stycznia 2021 roku butelki pełne wina powróciły na Ziemię. Zostały tu poddane specjalnym badaniom, które sprawdziły w jaki sposób wino postarzało się w kosmosie, porównując je do trunku pozostawionego na Ziemi.

Facet w sportowym Nissanie chciał polecieć w kosmos, a przeleciał tylko nad TIR-em (wideo)

Program ten ma pomóc naukowcom w zrozumieniu jak żywność zachowuje się poza naszą atmosferą. Kosmiczne wino nadal nadaje się do spożycia, jednak jego smak delikatnie się zmienił względem oryginału.

Jeśli macie trochę wolnej gotówki, jedną z butelek, które spędziły 14 miesięcy w kosmosie, będziecie mogli wylicytować na aukcji, jednak spodziewana cena to około milion dolarów, czyli prawie 4 miliony złotych.

Wyskoczył przed maskę czerwonego Lancera Evo. Nie wiadomo, o co mu chodziło (wideo)

Wraz z butelką wina otrzymacie specjalne, ręcznie wykonane opakowanie wraz z kieliszkami, rzeźbę symbolizującą układ słoneczny, a nawet otwieracz do wina wykonany z meteorytu.

Wino Petrus 2000
Wino Petrus 2000 opakowanie