Zarozumiały typ w Porsche dostał lanie od Audi w kombi. Nie chciał mu nawet zjechać (wideo)

Często zdarza się, że przeciwnicy nie doceniają niepozornych samochodów, które potrafią być naprawdę piekielnie szybkie. Ten kierowca w Porsche 911 był tak pewny swojej niemieckiej fury, że na widok starego Audi RS4 od razu atakował i kompletnie stracił czujność. „On się dzisiaj nauczy” – powiedział kierowca Porsche do swojego pasażera.

Nie wiadomo, jaka to była 911-tka. Na pewno nie jest to najnowsza generacja 911 Turbo S, która objeżdża większość samochodów dostępnych na rynku. Obstawiamy, że poruszają się 911 991 GTS, które chowa pod maską trzylitrową, sześciocylindrową jednostkę z turbodoładowaniem o mocy 444 koni mechanicznych oraz 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Audi RS4 wyprzedza poboczem
Audi RS4 wyprzedza poboczem

Audi RS4 B5 na załączonym materiale filmowym standardowo generuje 380 koni mechanicznych oraz 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego z silnika V6 o pojemności 2.7 l. Według nieoficjalnych informacji, ten egzemplarz został jednak podkręcony do około 600 koni mechanicznych.

> Tak wygląda jazda 363 km/h prawie 1000-konnym Audi RS7 Sportback (2020) po autostradzie

Kierowca Porsche kompletnie nie spodziewał się przegranej w pojedynku na niemieckiej autostradzie. Nie brał nawet pod uwagę, żeby zjechać szybszemu Audi z drogi. Kierowca RS4 wybrał więc pas awaryjny, czego nie powinien robić. Typ z Porsche 911 raz na zawsze zapamięta, żeby nie lekceważyć żadnego przeciwnika. Ależ się zdziwił!