Wygrał Mitsubishi Lancera Evo IX na loterii. To co 27-latek zrobił później przechodzi ludzkie pojęcie

W pewnym zagranicznym konkursie internetowym do wygrania było Mitsubishi Lancer Evo IX o wartości 30 tys. funtów (około 157 tys. złotych). Szczęśliwym zwycięzca okazał się napalony 27-latek, który w ciągu 24 godzin nowiutki samochód zamienił w kupę złomu.

Facet przejechał 145 kilometrów w pierwszą noc po odbiorze i tyle mu wystarczyło, żeby za kierownicą poczuć się pewnie i z pełnym impetem uderzyć w ścianę budynku. „Po wieczornym odbiorze jasnoczerwonego Evo Adam (zwycięzca) ruszył w drogę, żeby pokazać go swoim przyjaciołom” – powiedział organizator konkursu.

Następnego dnia nad ranem policja otrzymała wezwanie do pojazdu, który uderzył w ścianę w pobliżu domu zwycięzcy w mieście Pontypridd.

Mitsubishi Lancer Evo IX, wypadek (kolor czerwony)
Mitsubishi Lancer Evo IX, wypadek (kolor czerwony)

Przód japońskiego samochodu sportowego został całkowicie zniszczony, podobnie jak tył. Kierowca oraz pasażer potrzebowali opieki lekarskiej z powodu drobnych obrażeń.

Osoba, która zgłosiła wypadek pod numer alarmowy informowała, że „kierowca prowadził auto bez należytej staranności i uwagi”.

> Producent „Automaniaka” jeździ najszybszym Evo w Polsce. W tyle zostaje nawet nowe Porsche 911 Turbo S

Nowina szybko rozniosła się wśród innych uczestników konkursu, którzy proponują organizatorowi konkursu zakazu udziału Adamowi w przyszłych konkursach, „chyba że do wygrania będzie bilet autobusowy”.

Organizator konkursu również jest zniesmaczony. „Szkoda tej ciężkiej pracy wykonanej przez nas. To marnotrastwo”.

Mitsubishi Lancer Evo IX, wypadek (kolor czerwony)
Mitsubishi Lancer Evo IX, wypadek (kolor czerwony)

Zwycięzca usunął swoje profile z mediów społecznościowych po fali hejtu, jaka go spotkała. „Niektórzy mnie nękali, lub kontaktowali się z moją matką mówiąc, że powinienem umrzeć i takie tam” – powiedział Adam.

> Tak przyspiesza 2145-konne Mitsubishi Lancer Evo. Padniesz z wrażenia jak to zobaczysz (wideo)

Rozbite Mitsubishi Lancer Evo IX generuje przynajmniej 280 koni mechanicznych oraz 355 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według danych producenta, samochód przyspiesza do pierwszej setki w czasie 5,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną elektronicznie ograniczoną do 250 km/h.