To Lamborghini brzmi jak bolid F1. Ludzie na ulicach myślą, że jedzie Robert Kubica (wideo)

Lamborghini Aventador już po wyjeździe z fabryki brzmi naprawdę dobrze. Ale jeśli znajdzie się właściciel, który pragnie urozmaicić dźwięk silnika V12 o pojemności 6.5 l, może na przykład skorzystać z oferty firmy Kreissieg.

Tuner proponuje montaż układu wydechowego zakończonego centralnymi końcówkami, który zamienia dźwięk w podobny do tych z bolidów Formuły 1. Oprócz niesamowitych wrażeń akustycznych, całość dopełniają efektowne płomienie.

> Obudzili go wydechem najgłośniejszego Lamborghini: śpioch był w szoku, ale trudno się dziwić (wideo)

Lamborghini z wydechem a’la F1 brzmi naprawdę niesamowicie. Przypomnijmy, że Aventador w najsłabszej wersji LP700-4 generuje 700 koni mechanicznych i współpracuje z 7-biegową zautomatyzowaną przekładnią. Cała moc jest przekazywana na cztery koła, dzięki czemu kierowca zobaczy pierwszą setkę na liczniku po niecałych trzech sekundach.

> 345 kilometrów na godzinę Lamborghini Aventador S na niemieckiej autostradzie (wideo)

Dla niektórych zaskoczeniem będzie, że Aventador istnieje na rynku już od 2011 roku. To już 10 lat, a mimo to samochód wciąż jest w ofercie włoskiego producenta. Najtańsza obecnie wersja Aventador S kosztuje blisko 2 miliony złotych. Za Aventadora SVJ (750 KM) należy wyłożyć ponad 3 miliony złotych.

Ile kosztuje wydech w stylu F1 do Aventadora? Na oficjalnej stronie firmy tuningowej udało nam się znaleźć zestaw za 10.500 dolarów. Według dzisiejszego średniego kursu walut jest to niecałe 40 tysięcy złotych.