To Audi RS6 jest za szybkie. Prędkościomierz nie wytrzymał, stała się dziwna rzecz (wideo)

Audi RS6 to jeden z najbardziej wszechstronnych modeli. Oferuje luksus, komfort, użyteczność i fantastyczne osiągi. Fabryczny model C7 generuje 560 koni mechanicznych z silnika V8 o pojemności 4.0 l. Egzemplarz na załączonym materiale filmowy ma znacznie więcej mocy, co jak widać, wprawiło prędkościomierz w zakłopotanie.

Kierowca na wideo ciśnie na autostradzie egzemplarz podkręcony do 700 koni mechanicznych oraz 940 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki poprawkom mechanicznym lepsze są nie tylko osiągi, ale również prędkość maksymalna. Zdjęto też ogranicznik prędkości.

> Gdy jedziesz Cabrio 120 km/h, a obok rodzinka w komplecie leci 300 km/h. Lepszy od RS6? (wideo)

Podczas kręcenia przejazdu ruch na autostradzie był spory, dlatego kierowca potrzebował kilku prób, żeby rozpędzić 700-konne RS6 powyżej prędkości 300 km/h. W końcu się udało, a przy prędkości 324 km/h stała się dziwna rzecz. Prędkościomierz wskazał 0 km/h, a po chwili wrócił do faktycznych wskazań. Prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z błędem czujników. Rzecz jasna, samochód ciągle sprawnie przyspieszał.

Według pomiaru GPS, prędkość maksymalna osiągnięta przez Audi RS6 wyniosła 319 km/h. To ciągle imponująca wartość, biorąc pod uwagę możliwość przewiezienia całej rodziny oraz ich bagaży.

> Ile kosztują hamulce do Audi RS6? Jak usłyszał kwotę to zbladł, cena jest porażająca (wideo)

Przypomnijmy, że w salonach od kilku miesięcy dostępna jest najnowsza generacja modelu RS6. Pod maską siedzi ten sam motor, ale o mocy 600 koni mechanicznych oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego.