Takiej Audicy jeszcze nie widziałeś. To RS8 ma 880 KM i brzmi, jakby chciało Cię zabić (wideo)

Audi oferuje prawie każdy model w hardkorowej wersji RS, ale nie A8. Flagowa limuzyna marki w najmocniejszym wariancie oficjalnie oferowana jest jako S8. Nie wszystkich to satysfakcjonuje. Niektórzy biorą sprawy w swoje ręce.

Firma Prokop Design zaprezentowała własną wizję RS8, które charakteryzuje się m.in. ogromnym tylnym spojlerem, 22-calowymi kołami, niebieskim malowaniem nadwozia oraz przemodelowanymi zderzakami.

> Opancerzone Audi A8 L Security 2021 z silnikiem S8 oficjalnie: waży prawie 4 tony

Pod maską siedzi znany z S8 silnik o pojemności 4.0 l V8. Został on jednak poważnie zmodyfikowany, dzięki czemu udało się wycisnąć 880 koni mechanicznych oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla porównania, Audi S8 generuje 571 koni mechanicznych.

Jak szybkie jest Audi RS8? Firma nie zdradza osiągów, ale S8 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,8 sekundy oraz maksymalnie osiąga 305 km/h. Spodziewamy się, że wariant mocniejszy o 300 koni mechanicznych umożliwi sprint od 0 km/h do 100 km/h w czasie 3,0-3,1 sekundy. Prędkość maksymalna? Ograniczona wyobraźnią.

Audi RS8, przód
Audi RS8, przód

Auto wygląda kapitalnie. Wierzymy, że Audi wprowadzi kiedyś RS8 do oferty, choć są na to niestety małe szanse. Tym bardziej, że z roku na rok producentów obowiązują coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak o planach powstania specjalnej wersji Horch, która powalczy z Mercedesem Maybachem Klasy S.