Tak wygląda jazda VW Golfem R prawie 290 km/h. Jest przyklejony do drogi (wideo)

Volkswagen Golf R najnowszej generacji to oszałamiająca maszyna, która jest szybka nie tylko w pojedynkach na prostej, ale również na autostradzie. Nowy film pokazuje, jak szybki jest hothatch z Wolfsburga na autostradzie bez ograniczeń prędkości.

Kierowcy udało się rozpędzić nowego Golfa R do 289 km/h według wskazań cyfrowego zestawu wskaźników, a przecież nawet z pakietem Performance prędkość maksymalna powinna być ograniczona do 270 km/h. Warto dodać, że według profesjonalnego pomiaru GPS prędkość maksymalna osiągnięta przez Golfa R to 277 km/h, która jednak wciąż robi wrażenie.

> Walka do samego końca! Volkswagen Golf R atakuje Mercedesa-AMG A45 S (wideo)

Testującemu udało się także przeprowadzić test przyspieszenia do pierwszej setki. Według danych fabrycznych, Golf R powinien osiągać 100 km/h w czasie 4,7 sekundy. W rzeczywistości jest to nawet 4,33 sekundy, co jest rewelacyjnym wynikiem. Wygląda na to, że Volkswagen zaniża w specyfikacjach rzeczywiste osiągi Golfa R.

> Czy nowy VW Golf R (2021) może się równać z Mercedesem-AMG A35 i BMW M135i? (wideo)

Przypomnijmy, że nowy Golf 8 R chowa pod maską turbodoładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 2.0 l i mocy 320 koni mechanicznych oraz 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na cztery koła jest standardem i w nowej generacji umożliwia jazdę w trybie drift. Motor może współpracować z 6-biegową manualną lub 7-stopniową przekładnią DSG.