Tak wygląda 75 milionów złotych na ulicy. Na to auto przeciętny Polak musi pracować 1700 lat

W marcu 2019 roku, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, Bugatti zaprezentowało niespodziankę w postaci modelu one-off o nazwie La Voiture Noire.

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire – przód

Uwagę przyciągnął czarny jak smoła lakier, nietypowe opony oraz 6 końcówek układu wydechowego. Ręcznie wykonane karbonowe nadwozie skrywa pod sobą 16-cylindrowe monstrum o pojemności 8 litrów i mocy 1500 koni mechanicznych.

>Ile kosztuje używane Bugatti Chiron w leasingu (na firmę)? Za miesięczną ratę kupisz Porsche i jeszcze zostanie na paliwo

Bugatti La Voiture Noire
Bugatti La Voiture Noire – tył

Jeszcze większe wrażenie zrobiła jednak cena. Stephan Winkelmann zdradził, że to jedyne w swoim rodzaju Bugatti zostało sprzedane za 16,5 miliona Euro. Mowa więc o kwocie rzędu 75 000 000 złotych! Co możemy za to kupić? Na przykład 30 egzemplarzy Lamborghini Aventador, albo około 950 sztuk nowego Volkswagena Polo.

>Volkswagen Polo po liftingu (2021) oficjalnie. To już naprawdę jest prawie Golf

Do tej pory Bugatti La Voiture Noire znaliśmy tylko z oficjalnych renderów lub zdjęć z hali targowej. Tym razem jednak po raz pierwszy udało się to auto uchwycić na ulicy, tuż niedaleko fabryki Bugatti w Molsheim we Francji.