Skodziarz tak mu walił długimi światłami LED, że gość w starym Audi umierał ze strachu (wideo)

Używanie świateł drogowych w celu pośpieszania innych kierowców nie jest dobrym pomysłem, tym bardziej że kodeks drogowy przewiduje karę w wysokości 200 złotych oraz 3 punktów karnych za mruganie światłami.

Ten materiał filmowy jest doskonałym przykładem na to, że używanie długich świateł jest niebezpieczne nie tylko w nocy, gdy kierowcy innych pojazdów są najbardziej narażeni na oślepienie.

> Najpierw poganiał i straszył „długimi”, a potem sam wlókł się lewym pasem (wideo)

Ten kierowca najnowszej generacji Skody Superb (Scout?) najprawdopodobniej traktuje swoją osobę, jako właściciela lewego pasa wszystkich dróg w Polsce. Gdy zbliżył się pod zderzak Audi A4, którego kierowca próbował wyprzedzić ciężarówkę, natychmiast zaczął „walić” długimi.

Kierowca srebrnego samochodu produkowanego w latach 90-tych tak bardzo zląkł się siły nowoczesnych LED-ów w lusterkach, że nie tylko zrezygnował z wyprzedzania TIR-a, ale też spanikował i chciał jak najszybciej zjechać na prawy pas. Nie zauważył nawet innej ciężarówki z kamerką zamontowaną na desce rozdzielczej, która zgodnie z przepisami jechała prawym pasem.

> Cisnął swoją S-klasę i poganiał Passata. Kierowca BMW M5 szybko go wyjaśnił (wideo)

Na szczęście nie doszło do kontaktu pojazdów, ani też nikomu nic się nie stało. Mamy nadzieję, że kierowca Skody Superb Kombi przemyślał swoje nieodpowiedzialne zachowanie i podczas dalszej trasy nie ponaglał w ten sposób innych kierowców.

Przy okazji warto dodać, że jeśli na filmie widzimy wersję Scout, to jest to jedna z najdroższych Skód dostępnych w ofercie. Dobrze skonfigurowany egzemplarz może kosztować nawet prawie 250 tysięcy złotych.