Pościg policyjny w Polsce. Zgubił ogon jak w GTA. Zdążył przejechać, radiowóz już nie (wideo)

Pościgi policyjne w naszym kraju odbywają się rzadko. Zdecydowanie bardziej spektakularne i dużo bardziej niebezpiecznie pościgi mają miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych, w których policjanci stosują wszystkie możliwe metody (włącznie z taranowaniem), żeby zatrzymać uciekiniera.

Pościg policyjny na załączonym materiale filmowym odbył się gdzieś w Polsce i trzeba przyznać, że kierowca Mazdy miał duże szanse na zgubienie policjantów.

> Dostał w „siódemce” w M Pakiecie takich jaj, że policja mu niestraszna. Tak myślał (wideo)

Bandyta w japońskim samochodzie był tak zdeterminowany, że z pełną prędkością przejechał przez zamknięte przejście kolejowe. Poważnie uszkodził przednią szybę i najprawdopodobniej niewiele widział, ale udało mu się przejechać przed szybko zbliżającym się pociągiem.

Niestety oznakowany radiowóz Kia nie miał już tyle szczęścia. Policjanci jechali tuż za zbiegiem, ale nie podjęli ryzyka przejazdu przez tory. Słusznie, ponieważ kilka chwil później mogliby zderzyć się z pociągiem.

> As z Citroena kompletnie olał policjantów. „Kijankę” wyprzedził na ciągłej z dużą prędkością (wideo)

Według naszych informacji, kierowca Mazdy został złapany. Podobno usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. „Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.