Polak w BMW „szkoli” obcokrajowców, jak jeździć po autostradzie. Są przestraszeni (wideo)

Trafienie na szeryfa drogowego na polskich drogach nie jest wcale trudnym zadaniem. Wiele osób uważa, że są najlepszymi kierowcami na świecie i wszyscy inni powinni się dostosować do ich jazdy. Przy okazji nie mają pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Na przykład zapędy tego szeryfa szybko ostudzili funkcjonariusze z Kii Stinger.

Tutaj mamy przykład podobnej głupoty z polskiej autostrady. Nagranie pochodzi od pary obcokrajowców, prawdopodobnie z Holandii (poprawcie nas, jeśli się mylimy).

> Kierowcy utworzyli korytarz życia po wypadku, a „Panicz” z BMW pomyślał, że to dla niego (wideo)

Na załączonym materiale filmowym kierowca BMW X6 drugiej generacji blokuje na lewym pasie przerażoną parę. Rozmowa pasażerów odbywa się po angielsku oraz holendersku. W tle można usłyszeć zdenerwowaną i przestraszoną kobietę, która mówi do kierowcy m.in. „Stop it, stop. Jesus Christ”.

Polak na autostradzie w BMW
Polak na autostradzie w BMW

Nie wiadomo, jaki był powód bardzo nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy niemieckiego SUV-a. Najprawdopodobniej wcześniej nie spodobało mu się, że Holendrzy zajmują lewy pas i wolno wyprzedzają inne pojazdy. Po dźwięku na wideo można jednak poznać, że pod maską nie mają aż tylu koni mechanicznych (skrzynia CVT?), co w X6 drugiej generacji.

> Polak w Audi A6 na obcych numerach bawi się w szeryfa w Szwecji: napięty jak plandeka na Żuku

Przypomnijmy, że nawet najsłabsza wersja BMW X6 (F16) chowa pod maską motor wysokoprężny o pojemności 3.0 l i mocy 258 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 6,7 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 230 km/h.