Polak kupił najszybsze Lamborghini w historii. Nie żałował, wydał 15 milionów złotych

Na profilu jednego z najbardziej znanych polskich 'laweciarzy’ pojawiło się dzisiaj zdjęcie, na którym możemy zobaczyć jeden z 63 wyprodukowanych egzemplarzy Lamborghini Sian.

>Lamborghini Sian Roadster oficjalnie: wygląda kosmicznie, ale przyspiesza gorzej od seryjnego Porsche 911

Najmocniejsze w historii marki Lambo napędzane jest 12 cylindrowym silnikiem wolnossącym o pojemności 6.5 litra i mocy 785 koni mechanicznych. Oprócz tego pod maską znalazło się miejsce dla 34-konnego silnika elektrycznego. Łączna moc zestawu to 818 koni mechanicznych.

Pozwala to na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 2.8 sekundy oraz rozpędzenie się do 350 km/h. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie.

>Lamborghini Huracan Performante vs. Aventador SVJ: wielki pojedynek V10 z V12, który zwycięży?

Włoski producent zdecydował, że wyprodukuje wyłącznie 63 egzemplarze Lamborghini Sian FKP 37 w wersji coupe oraz 19 roadsterów. Wszystkie z nich zostały już sprzedane, i najprawdopodobniej pierwszy pojawił się na naszej ziemi.

Żółty egzemplarz trafił do kolekcjonera posiadającego w swoim garażu już między innymi Bugatti Chirona. Cena jaką przyszło zapłacić za jaskrawe Lamborghini nie jest znana, ale z pewnością oscyluje w okolicach 15 000 000 złotych.

>Stał na przystanku i czekał na autobus: wtedy Bugatti przejechało z prędkością ponad 370 km/h (wideo)

Bugatti Chiron Lamborghini Sian FKP 37
Bugatti Chiron Lamborghini Sian FKP 37