Pewniaczek ciśnie swoją gablotę i prowadzi jedną ręką. Z głupoty wyleczył go TIR (wideo)

Wiosna ma to do siebie, że wielu kierowców po trudnym sezonie zimowym i zmianie opon na letnie wyłącza „tryb czuwania” za kierownicą i testuje możliwości swojego samochodu. Niektórzy weryfikują prędkość maksymalną na drogach z ograniczeniami, a jeszcze inni sprawdzają układ hamowania. Można powiedzieć, że ten kierowca przetestował wszystkiego po trochu.

Trudno jest nam poznać, jakim samochodem porusza się kierowca z ogromnym zegarkiem na ręku. Prawdopodobnie jest to jakiś model produkowany w Azji, produkowany na oko jakieś dwie dekady temu.

> Młodzi Polacy w Audi S3: rosyjskie blachy, głośny rap i szaleństwo na drodze (wideo)

Kierowca w akompaniamencie głośnej muzyki poczuł się tak dobrze, że podczas bardzo szybkiej jazdy drogą szybkiego ruchu (?) prowadził pojazd jedną ręką. Druga rękę miał zajętą przez smartfona, którym nagrywał swoją szaleńczą jazdę.

> Głośna muzyka, stare Audi A6 i fajeczka w ręku. Redukcja biegów w jego wykonaniu to hit (wideo)

Mistrz kierownicy po przejechaniu kilkuset metrów zapomniał, że na drodze nie jest sam. W pewnym momencie przed maską jego samochodu na lewym pasie pojawiła się ciężarówka, której zawodowy kierowca najprawdopodobniej nie zauważył pędzącego samochodu w lusterkach.

W ten sposób doszło do bardzo niebezpiecznego zderzenia. Osobówka trafiła w bok naczepy, co z pewnością wyeliminowało pojazd z dalszej podróży. Niestety nie mamy informacji o poszkodowanych, choć nie wygląda na to, żeby ktokolwiek miał odnieść poważniejsze obrażenia. Tym razem głupota za kierownicą skończyła się wyłącznie na stratach materialnych, no i moralnych dla niektórych.

Both drivers on the same wave length, that of idiocy.. from r/IdiotsInCars