Oto Volkswagen Polo po faceliftingu (2021). Wyciekły oficjalne zdjęcia przed premierą

Volkswagen zdążył ogłosić, że w najbliższy czwartek zaprezentuje Polo szóstej generacji po faceliftingu. Pierwsze zdjęcia wpadły w nasze ręce jednak już teraz, dzięki czemu możemy zobaczyć, jakie zmiany stylistyczne przeszedł popularny niemiecki kompakt. Dla Niemców jest to jeden z najważniejszych modeli. Od momentu premiery pierwszej generacji w 1975 roku Polo znalazło przeszło 18 milionów nabywców na całym świecie.

Z przodu nowego Polo można dostrzec przemodelowany zderzak i nowe światła ledowe. Istotną nowością również pasek ledowy, który przechodzi przez całą szerokość nadwozia, łącząc reflektory. Poza tym nie odnotowaliśmy większych modyfikacji.

Volkswagen Polo Facelift (2021)
Volkswagen Polo Facelift (2021)

Tylne światła zostały całkowicie przeprojektowane na wzór tych, które poznaliśmy w Golfie VIII. Polo zyskało również nowe kolory i najprawdopodobniej nowe wzory felg.

> Ten Volkswagenem Polo objedzie nawet Bugatti. Pod maską silnik 1.8 16V (wideo)

Wewnątrz największą zmianą jest wprowadzenie cyfrowego zestawu wskaźników. Ekran dotykowy do obsługi opcji systemu multimedialnego wyraźnie wzrósł i oferuje połączenie z Internetem.

Volkswagen Polo Facelift (2021), wnętrze
Volkswagen Polo Facelift (2021), wnętrze

Gama silników Volkswagena Polo pozostanie bez zmian. Przypomnijmy, że Polo jest oferowane m.in. z silnikiem benzynowym 1.0 MPI i mocy 81 koni mechanicznych oraz z 1.0 TSI o mocy 95 koni mechanicznych. Dla najbardziej wymagających przewidziano wariant 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych.

> Ile kosztuje Volkswagen ID.4? (2021) Polska cena od 156 tys. zł, wiele wersji wyposażenia

Na więcej szczegółów musimy poczekać do momentu oficjalnej premiery. Wtedy też opublikujemy zdjęcia w wyższej jakości.