Oto nowy Ford Mondeo! Nazywa się Evos i jest SUV-em. Kiedy trafi do polskich salonów?

Jeśli bardzo zasmuciła Cię informacja o rezygnacji przez Forda z modelu Mondeo po prawie 30 latach, mamy też dobre wieści. Oczywiście pod warunkiem, że lubisz samochody typu SUV.

Oto następca Mondeo. Tak jak przewidywaliśmy, Ford pełną parą uderza w rynek SUV-ów oraz crossoverów. Evos zastąpi Mondeo w Europie oraz Fusiona w Ameryce Północnej.

Podobnie jak niedawno zaprezentowany Citroen C5 X, jest to samochód rodzinny, który porzucił styl limuzyny na rzecz połączenia kombi oraz SUV-a.

Ford Evos (2021)
Ford Evos (2021) – przód
Ford Evos (2021)
Ford Evos (2021)

Evos w żadnym stopniu nie przypomina Mondeo. Nowe jest absolutnie wszystko. Można doszukiwać się podobieństw w Mustangu Mach E, gdzie również zastosowano wysuwane klamki drzwi. Niestety brakuje zdjęć tylnej części pojazdu.

Ford Evos (2021) - wnętrze
Ford Evos (2021) – wnętrze

Wnętrze to już absolutna rewolucja. Praktycznie cała deska rozdzielcza jest ekranem, na który składają się 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników oraz ekran dotykowy o rozdzielczości 4K mierzący 27-cali. Konfiguracja rozmieszczenia monitorów przypomina np. tą zastosowaną w Hondzie E. Co istotne, system infotainment najnowszej generacji może być aktualizowany bezprzewodowo, dlatego nie będzie konieczność wizyty u dilera w tej sprawie.

Ford Evos (2021)
Ford Evos (2021)

Inne szczegóły na temat Evosa są bardzo ograniczone. To, że Evos zastępuje Mondeo jest pewne. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę koncept Evosa z 2011 roku zapowiadający kierunek stylizacji marki i odejście od średniej wielkości limuzyn.

Spodziewamy się, że Ford Evos będzie oferowany z hybrydowym układem napędowym. Model na zdjęciach stoi na 19-calowych kołach i ma dwukolorowe wykończenie nadwozia.

> Kiedy nowy Ford Focus (2022)? Model po liftingu będzie miał większy ekran i nowe światła LED

Kiedy Evos trafi do polski salonów? Według naszych źródeł, pierwsze egzemplarze zjadą do naszego kraju w drugim kwartale przyszłego roku. Nie są to jednak potwierdzone informacje.