Myślisz, że 761-konne Porsche Taycan jest szybkie? Takich batów jeszcze nie dostało (wideo)

Zgoda. Porsche Taycan Turbo S o mocy 761 koni mechanicznych jest piekielnie szybkim modelem elektrycznym, który osiąga pierwszą setkę w czasie 2,8 sekundy, Jeśli myślisz, że żaden samochód nie jest w stanie zagrozić Taycanowi na prostej, to usiądź wygodnie w fotelu.

Oto Rimac C_Two. Firma produkuje kilkanaście samochodów rocznie. Model na załączonym materiale filmowym to auto przedprodukcyjne, które inżynierowie używają do przeprowadzania różnych testów. Według nich, ten egzemplarz osiąga 85-90% faktycznych możliwości.

> Producent „Automaniaka” jeździ najszybszym Evo w Polsce. W tyle zostaje nawet nowe Porsche 911 Turbo S

Według danych producenta Rimac C_Two generuje 1900 koni mechanicznych z czterech silników elektrycznych umieszczonych przy każdym z kół. Auto współpracuje z baterią o pojemności 120 kWh i umożliwia przejechanie maksymalnie do 270 kilometrów na jednym ładowaniu.

Jak szybki jest Rimac C_Two? Pojedynek z Porsche Taycanem Turbo S udowodnił, że osiągi chorwackiego potwora są kosmiczne. Rimac C_Two osiąga pierwszą setkę w zaledwie 2,1 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 415 km/h.

> Porsche Taycan Turbo S vs. McLaren P1 – niesamowite, jak zmieniał się przebieg pojedynku

Porsche Taycan Turbo S było w tym pojedynku całkowicie bezradne. Kierowca Rimaca nawet nie zauważył, że ktokolwiek się z nim ściga.

Oczywiście za takie możliwości trzeba płacić ogromne pieniądze. Rimac C_Two kosztuje około 10 milionów złotych. Za tę kwotę można mieć 10 egzemplarzy Taycana Turbo S.