Marzył o Audi, a miał tylko Bugatti. Pomalował Veyrona, żeby przypominał mu RS6?

Pewnemu właścicielowi Bugatti Veyrona z bodykitem od Mansory bardzo spodobał się kolor od Audi o nazwie Nardo Grey. Tak bardzo pragnął posiadać w swoim garażu samochód pomalowany tym lakierem, że poprosił tunera West Coast Customs o przemalowanie Veyrona.

Oto efekt kilku tygodni prac specjalistów z WCC. Całe nadwozie zostało pomalowane na szaro, z wyjątkiem karbonowych części. Pojawiło się również kilka matowych akcentów oraz skórzane wykończenie wnętrza w kolorze niebieskim i tapicerka z alkantary wewnątrz.

Właściciel nie zdecydował się na żadne zmiany mechaniczne. To oznacza, że Veyrona od Mansory Nardo Grey wciąż napędza motor W16 o pojemności 8.0 l i mocy 1010 koni mechanicznych (+ 9 koni mechanicznych w porównaniu do serii). W połączeniu z 7-stopniową półautomatyczną przekładnią DSG i napędem AWD, Veyron umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 408 km/h.

Audi RS6 Nardo Grey
Audi RS6 Nardo Grey

Warto dodać, że Veyron od Mansory powstał tylko w jednym egzemplarzu. Nazwany Mansory Linea Vincero został wyprodukowany w 2008 roku i charakteryzuje się m.in. unikalnymi światłami do jazdy dziennej LED oraz wieloma innymi elementami stylistycznymi, które zostały zastąpione przez nowe pomysły (na przykład wcześniej były nałożone złote felgi).