Lamborghini „zmiażdżone”! Amerykańskie SUV-y nie dały mu żadnych szans. Pogrom! (wideo)

SUV-ów na rynku jest tak dużo, że niektórym trudno będzie nadążyć za wszystkimi informacjami na ich temat. Jeśli chodzi o najszybsze SUV-y świata, wielu twierdzi, że najszybsze jest Porsche Cayenne Turbo. Inni na swojego faworyta wybiorą Bentaygę Speed. Zdecydowana większość osób twierdzi jednak, że najszybszy SUV na ziemi to Lamborghini Urus. Doprawdy?

Okazuje się, że włoski SUV nie ma żadnych szans z najnowszymi zawodnikami z Ameryki Północnej. W pojedynku na prostej z Dodge’m Durango Hellcatem i Jeepem Trackhawkiem, Urus został dosłownie zmiażdżony.

> Nie do wiary! Pogrom Lamborghini Urus. BMW X6 M niszczy włoskiego SUV-a (wideo)

Nie ma co się dziwić. Durango Hellcat generuje potężną moc 710 koni mechanicznych z silnika V8 o pojemności 6.2 l. Jeep Trackhawk ma tylko 3 konie mechaniczne mniej od Durango.

Lamborghini Urus dysponuje motorem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy „zaledwie” 650 koni mechanicznych, co czyni go najsłabszym z całej trójki. Wszystkie korzystają oczywiście z napędu na cztery koła, więc przewaga w trakcji nie występuje.

> Pojedynek gangsterskich modeli: Lamborghini Urus vs. Mercedes-AMG G63 o mocy 700 KM

Warto dodać, że Urus waży 2197 kilogramów, co czyni go najlżejszym. Zarówno Durango, jak i Trackhawk ważą ponad 2400 kilogramów.

Co więcej, Lambo jest droższe niż obaj jego konkurenci… razem wzięci.