Król wsi w BMW serii 5 zmierzył się z gościem w Dacii Logan. Co za porażka (wideo)

Nie zawsze moc i marka Twojego samochodu daje Ci pewną wygraną na starcie spod świateł. Przekonał się o tym właściciel wymarzonego przez wielu mieszkańców podmiejskich miejscowości BMW Serii 5 e39.

>Nowa Dacia Logan (2021) wyceniona w Polsce. Ile kosztuje? Potężny wzrost cen

Model 525d napędzany 6-cylindrowym 2,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 168 koni mechanicznych dał niesamowitą pewność siebie swojemu kierowcy. Postanowił on więc zmierzyć się z niepozorną rumuńską myślą techniczną.

>Biedna dziewczynka musiała iść pieszo S3, bo nabrudziła w gruzie od BMW za 10 tysięcy (wideo)

Niebieska Dacia Logan z zadziornymi brewkami na reflektorach, wielkim spoilerem oraz przyciemnionymi szybami wzbudzała politowanie. Tak samo jak jej zaledwie 1.5 litrowy silnik diesla o mocy 90 koni mechanicznych.

Przyspieszenie do 100 km/h takiego egzemplarza Dacii powinno zająć około 13 sekund. Jest to i tak aż o 7 sekund lepszy wynik niż zupełnie nowego rumuńskiego dziecka – Dacii Spring. Z kolei BMW, jak jeszcze było nowe, przyspieszało do setki w czasie 9 sekund.

>Debiutuje najtańszy samochód elektryczny w Polsce: Dacia Spring (EV) ma zasięg do 295 kilometrów

Właściciel błękitnej Dacii zdecydował się jednak, oprócz tuningu optycznego, również na kilka modyfikacji pod maską, które skutkują wzrostem mocy do całych 115 koni mechanicznych! Wynik wyścigu możecie zobaczyć na załączonym materiale wideo. Z pewnością byłoby inaczej, gdyby do pojedynku z Dacią stanęła odmiana M5, jednak egzemplarze z takim oznaczeniem potrafią aktualnie osiągać kosmiczne ceny.

>Ktoś kupił to stare BMW za prawie 800 tys. zł. Masz takie? Trzymaj pod kocem, będziesz bogaty