Jechał 20-letnim Mercedesem prawie 200 km/h, gdy nagle drogę zajechało mu kombi (wideo)

Jazda z prędkościami dochodzącymi do 200 km/h jest legalnie możliwa tylko na części niemieckich autostradach. Kierowcy chętnie korzystają z braku ograniczeń prędkości i nierzadko osiąga prędkości przekraczające grubo 200 km/h.

W tym przypadku kierowca Mercedesa podróżował lewym pasem autostrady modelem E430 4Matic (W210). To leciwe auto, popularny „okularnik” produkowany w latach 1995-2002, w tej wersji silnikowej mocniejszy niż niejeden współczesny samochód sportowy.

> Amerykanin pierwszy raz jedzie autostradą w DE bez ograniczeń. Ale się zdziwił! (wideo)

Pod maską E430 4Matic zainstalowano potężny motor V8 o pojemności 4266 cm3. Jednostka generuje 279 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego i pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Jak widać, nawet na trzypasmowej autostradzie bardzo dobrej jakości przy doskonałych warunkach pogodowych nie jest trudno o potężną kraksę.

> Goście w Lupo robili sobie jaja z BMW M4 na autostradzie. Pod maską mają 400 KM (wideo)

Gdy kierowca 20-letniego Mercedesa z V8 zamierzał wyprzedzić trochę nowszą Klasę C, rodzinne kombi zjechało na lewym pas. Kierowca srebrnego Mercedesa nie miał złych intencji, ponieważ z kolei jemu drogę zajechała ciężarówka. Poruszał się też z niemałą prędkością, na oko jakieś 150 km/h.

Na szczęście nie doszło do kontaktu pojazdów, choć przez moment sytuacja była dramatyczna. Wszyscy kierowcy zachowali zimną krew do końca, dlatego skończyło się tylko na strachu.