Ile on miał na budziku!? Byli w szoku, jak wyprzedziło ich to 30-letnie BMW E36 (wideo)

Polskie drogi ciągle są pełne kierowców, którzy drastycznie przekraczają prędkość dozwoloną i tym samym narażają się nie tylko na wysoki mandat, ale również zagrażają życiu swojemu oraz innych.

Tej parze w samochodzie z kamerą zamontowaną na desce rozdzielczej udało się uchwycić ciemne BMW serii 3 E36. To leciwe auto o bardzo starej konstrukcji, która była opracowywana jeszcze w latach 80-tych. Pierwsze egzemplarze z linii produkcyjnej zaczęły zjeżdżać w 1990 roku.

> Starą serią 3 E36 ścigał się z BMW M4. Ambicja wzięła górę, to nie mogło się dobrze skończyć (wideo)

Jak widać, temu kierowcy serii 3 E36 zupełnie nie przeszkadzało to, że jego bawarska maszyna może się w każdej chwili rozlecieć. Wjechał na lewy pas i wcisnął gaz w podłogę. Prędkość jaką osiągnął bardzo zaskoczyła autorów filmu.

Nie wiadomo, z jaką prędkością poruszał się ten kierowca BMW. Nie wiemy też, jaka dokładnie była to wersja tego modelu. Obstawiamy, że jest to 328i z silnikiem R6 o pojemności 2.8 l i mocy 193 koni mechanicznych oraz 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 236 km/h.

> Poszedł bokiem przez rondo BMW E36 i spotkała go kara: rumakowanie szybko się skończyło (wideo)

Warto dodać, że najmocniejsza wersja tego modelu to M3 o mocy 286 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna w tym przypadku wynosi 250 km/h.