Debeściak z Audi świadomie (?) poszedł na czołówkę. Majtki pomyleńca do wymiany (wideo)

Zachowania niektórych kierowców na drodze bardzo ciężko jest opisać słowami. To co się wydarzyło na załączonym materiale filmowym przechodzi ludzkie pojęcie. Szczyt głupoty i bezmyślności.

Kierowca Audi za wszelką cenę pragnął wyprzedzić wolniej jadącą Dacię Logan. Nie przeszkadzało mu absolutnie nic, ani to, że manewr został wykonany praktycznie przed skrzyżowaniem w terenie zabudowanym oraz co bardziej przerażające to, że z naprzeciwka zbliżał się prawidłowo jadący samochód osobowy.

> Niecierpliwy cwaniak w nowym Mercedesie nie mógł czekać: jednym manewrem załatwił 5 samochodów (wideo)

Bohater z Audi najprawdopodobniej przecenił możliwości swojej bestii z Ingolstadt. Wcisnął gaz do dechy w swoim 19 letnim kabriolecie, ale to nie zapewniło mu wykonania bezpiecznego manewru wyprzedzania. Właściwie mało który samochód umożliwiłby bezpiecznie wyprzedzanie na tak krótkim dystansie przed zbliżającym się pojazdem.

> As z Citroena kompletnie olał policjantów. „Kijankę” wyprzedził na ciągłej z dużą prędkością (wideo)

Kierowca Fiata Pandy, najprawdopodobniej przerażony całą sytuacją zachował zimną krew, jednak jedyne co mógł zrobić, to maksymalnie zjechać do prawej strony jezdni, co też uczynił. Do kolizji nie doszło też dzięki czujnemu kierowcy Dacii, który również w porę zjechał do prawej krawędzi. Do prawdziwej tragedii zabrakło centymetrów. Według autora filmu, wyprzedzanie odbywało się na drodze DW948 z Oświęcimia do miejscowości Kęty.

Audi na załączonym wideo to model A4 Cabrio. Model ze składanym dachem produkowano od 2002 roku (B6) i był oferowany m.in. z silnikiem V6 o pojemności 2.4 l i mocy 170 koni mechanicznych.