Gość przyszedł do salonu BMW i kupił serię 7 za gotówkę. 20 pracowników liczyło 6 godzin

Jeden z dilerów BMW w Chinach zanotował w ostatnim czasie bardzo niestandardową transakcję. Pewien klient przyszedł do salonu i od razu w oko wpadła mu seria 7 w najuboższej, ale przedłużonej wersji 730Ld. Koszt takiego samochodu w Polsce to przynajmniej 450 900 złotych, w Chinach należy wyłożyć ponad milion juanów.

Klient postanowił kupić wymarzoną serię 7 i wrócił do salonu z ponad 100 tysiącami banknotów. Szefowie dilerstwa uznali, że tak dużą kwotę należy dokładnie policzyć. W proces liczenia zaangażowano 20 pracowników, którzy przez ponad 6 godzin byli zajęci tylko liczeniem pieniędzy.

> Tak może wyglądać nowa generacja BMW serii 7 (2022): zdjęcia mogą szokować, ale mają swoją podstawę

Pieniądze składały się głównie z banknotów o nominale 1 juana chińskiego, czyli w przeliczeniu na złotówki – 58 groszy.

Liczenie pieniędzy w salonie samochodowym BMW
Liczenie pieniędzy w salonie samochodowym BMW

Dlaczego klient zdecydował się zapłacić gotówką? Według relacji lokalnych mediów, prowadzi on mały sklepik spożywczy, w którym ludzie płacą głównie banknotem o nominale 1 juana. Przez lata odkładał pieniądze „do skarpety” na samochód.

BMW 730d (2020)
BMW 730d (2020)

BMW 730Ld to bardzo udany model z silnikiem wysokoprężnym. Niemiecka limuzyna potrafi przejechać nawet 1450 kilometrów na jednym zbiorniku z ropą. Auto generuje 265 koni mechanicznych i umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w 6 sekund. Prędkość maksymalna została oczywiście ograniczona do 250 km/h.