Golfikiem puścił się za Audi RS6 na autostradzie. Volkswagen dał prawdziwy popis (wideo)

Audi RS6 to nie tylko jedno z najszybszych kombi świata, ale również jeden z w ogóle najszybszych seryjnie produkowanych samochodów. Najnowsza generacja tego modelu generuje 600 koni mechanicznych z silnika V8 o pojemności 4.0 l.

Tak wielka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w 3,6 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnie nawet 305 km/h z opcjonalnym pakietem Dynamic plus.

> Tak wygląda jazda VW Golfem R prawie 290 km/h. Jest przyklejony do drogi (wideo)

Jakie szanse ma Volkswagen Golf 7 R w starciu z RS6? Duże, jeśli jest to egzemplarz po tuningu HGP. Nie wiadomo, jaką dokładnie moc wyciska 7 R po przeróbkach inżynierów z HGP na załączonym materiale filmowym, ale w zeszłym roku w ofercie tunera był pakiet zwiększający moc silnika 2.0 TSI do 483 koni mechanicznych oraz 612 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Golf R od HGP pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,2 sekundy.

> To Audi RS6 jest za szybkie. Prędkościomierz nie wytrzymał, stała się dziwna rzecz (wideo)

Przypomnijmy, że seryjny Golf 7 R generuje 300 koni mechanicznych (310 koni mechanicznych przed nowymi normami emisji spalin).

W tym „pojedynku” na autostradzie, kierowcy Golfa nie udało się wyprzedzić RS6, ale niemieckie kombi nie było też w stanie uciec. Golfik po tuningu osiągnął prawie 300 km/h, żeby utrzymać się na ogonie Audi.