Gdańska drogówka odważnie w Mercedesie. Uważaj na to stare kombi, jeżdżą na styk (wideo)

Gdańska drogówka od kilku tygodni dysponuje nowym samochodem. Wygląda jednak na to, że trójmiejscy kierowcy powinni uważać na Mercedesa Klasy E kombi nie tylko z powodu potencjalnego uzyskania mandatu. Funkcjonariusze najwyraźniej bardzo pewnie poczuli się w niemieckim samochodzie i jak zobaczysz na załączonym materiale filmowym, jeżdżą praktycznie na styk.

Nie wiadomo czy policjanci śpieszyli się na akcję, ale na filmie nie widać włączonych sygnałów świetlnych. Prowadzący pojazd policjant najpierw na ostatnią chwilę zjechał na pas prosto przed maskę pojazdu z kamerą zamontowaną na desce rozdzielczej, a następnie błyskawicznie zmieniał pasy ruchu, również na przejściu dla pieszych. Warto jednak dodać, że zakaz wyprzedzania na przejściu nie dotyczy skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.

> Policja na tych autostradach ma do dyspozycji Mercedesa-AMG A35: kierowca Golfa GTI próbował uciekać (wideo)

Internauci są oburzeni popisami policjantów z Gdańska.

„Przepisy i zasady w ruchu lądowym dotyczą obywateli. Policja jest ponad prawem – czego wy nie rozumiecie?” – napisał jeden z Internautów.

Niektórzy są zdziwieni, że policja dysponuje tego typu samochodem w drogówce. Mercedes Klasy E kombi to bardzo niepozorny model, który może uśpić czujność wielu kierowców.

> Tak brzmi policyjne BMW M340i gdy policjanci ruszają w pościg: 200 km/h w kilka sekund (wideo)

Mercedes Klasy E 280 CDI trzeciej generacji występował w dwóch wersjach silnikowych o pojemnościach 3.0 V6 oraz 3.2 R6. Mocniejszy wariant generuje 204 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które pozwalają na rozpędzenie nieoznakowanego radiowozu do pierwszej setki w czasie 7,7 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 243 km/h.