Ford GT z 2005 r. na sprzedaż. Wygląda tak, jak na zdjęciach, a normalnie kosztuje około 2 mln zł.

Jedna z amerykańskich firm specjalizująca się w złomowaniu pojazdów wystawiła na aukcji Forda GT, a właściwie kupę złomu, która tym kultowym Fordem kiedyś była. Na pierwszy rzut oka, nic nie nadaje się do odzyskania.

Jeśli chcesz kupić Forda GT pierwszej generacji, musisz mieć naprawdę sporo wolnej gotówki. Ceny sportowego modelu są bardzo wysokie i cały czas rosną. W zeszłym roku na jednej z aukcji właściciel sprzedał Forda GT za 533 tysięcy dolarów, czyli nieco ponad 2 miliony złotych. Kilka tygodni temu biała sztuka poszła za około 1,6 miliona złotych. To naprawdę porządne sumy, biorąc pod uwagę cenę za podstawowy egzemplarz w momencie premiery, czyli około 530 tysięcy złotych.

Ford GT 2005, wrak
Ford GT 2005, wrak
Ford GT 2005, wrak
Ford GT 2005, wrak

Ten egzemplarz na pewno będzie bardziej przystępny cenowo. „Auto” pochodzi z 2005 roku i było napędzane 5,4-litrowym silnikiem V8. Jest jednak mały haczyk.

> Ford GT 2020 po faceliftingu: więcej mocy i wersja specjalna

Auto najprawdopodobniej uczestniczyło w wypadku, w którym zostało przecięte na pół. Następnie doszło do zapłonu, który strawił praktycznie wszystko. W najlepszym stanie jest koło, choć i tak nie ma mowy o jego odratowaniu.

Ford GT 2005, wrak
Ford GT 2005, wrak

Jak można wykorzystać wrak Forda GT? Kreatywni z pewnością upatrzą potencjał na produkcję nietypowych mebli samochodowych. Na przykład zniekształcone koło można podreperować i zamienić w elegancki stolik na kawę do salonu. Ewentualnie ostateczny nabywca może po prostu szukać numeru VIN.