Facet w sportowym Fordzie Focusie jeździ po autostradach, żeby hamować TIR-y (wideo)

Ludzie mają różne pasje. Niektórzy przez całe życie szukają hobby, którym będą zajmować się w wolnych chwilach. Ten kierowca sportowego Forda najwyraźniej upodobał sobie hamowanie kierowców TIR-ów, a co za tym idzie, stwarzanie ogromnego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na załączonym materiale filmowym kierowca Forda Focusa ST kompletnie traci cierpliwości, gdy widzi wyprzedzające się zestawy ciężarówek. Tak bardzo wyprowadza go to z równowagi, że wciska się, nie zachowuje odstępu, mruga i w dodatku hamuje przed ważącym kilka ton ciągnikiem z naczepą.

> Kiedy nowy Ford Focus (2022)? Model po liftingu będzie miał większy ekran i nowe światła LED

Nagranie zostało zarejestrowane na jednej z najbardziej ruchliwych autostrad w Polsce, czyli na autostradzie A4.

Ford Focus ST poprzedniej generacji oferowany był z jednostką benzynową oraz wysokoprężną (ST Diesel). Jeśli była to benzyna, pod maską pracuje silnik o pojemności 2.0 l i mocy 250 koni mechanicznych. Dla oszczędnych produkowano wersję z motorem 2.0 TDCi o mocy 185 koni mechanicznych.

> Ford Focus 1.5 Ecoboost z manualną skrzynią biegów zniknie z oferty

Warto dodać, że egzemplarz na załączonym materiale filmowym został wyposażony w krótkie „amerykańskie” tablice rejestracyjne. Auto zostało więc sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych po wypadku (tylko takie auta opłaca się sprowadzać), albo urzędnicy zostali wprowadzeni w błąd i wydali krótkie tablice europejskiemu egzemplarzowi.

> Cwaniak z Audi A3 wyskoczył z łapami, ale zapomniał mózgu: do auta wracał jeszcze szybciej (wideo)

Przypomnijmy, że jeżeli przy przeglądzie wyjdzie, że samochód ma małe tablice rejestracyjne, a nie został sprowadzony z USA, to papiery nie zostaną podbite.