Dostał kluczyki od 370-konnej Kii Stinger i zwariował. Myślał, że nic go nie zatrzyma (wideo)

Kia Stinger to bardzo ciekawa i udana propozycja, choć statystyki sprzedaży tego nie pokazują. W topowej specyfikacji model ten generuje z silnika V6 o pojemności 3.3 l aż 370 koni mechanicznych oraz 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 5,5 sekundy. Cała moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła (AWD).

Taka moc w połączeniu z bardzo dobrej jakości napędem na cztery koła może niektórym kierowcom odebrać czujność, tak jak temu mistrzowi kierownicy w białym egzemplarzu. Podobno nie był to jego samochód, a osoby, która nagrywała przejazd w drugim aucie. Podczas przejażdżki po mieście kierowca Stingera kompletnie zignorował potężną kałużę i postanowił przez nią przejechać z gazem wciśniętym w podłogę.

> Mercedes Klasy E i nieplanowana wizyta na stacji benzynowej: powodem aquaplaning, jak z niego wyjść?

W efekcie kierowca Kii bardzo szybko stracił panowanie nad samochodem i wpadł w poślizg. Doszło do tzw. zjawiska „aquaplaningu”, który w najprostszych słowach polega na oderwaniu kół od nawierzchni i chwilową jazdę po cienkiej warstwie wody. Nie ma w 100% skutecznej metody na wyjście z aquaplaningu. Jedyne co może zrobić kierowca, to spuścić nogę z pedału gazu i nie kręcić kierownicą.

> Nowa Kia Stinger: lifting na rok modelowy 2021, najwięcej zmian wewnątrz

W tym przypadku wygląda na to, że obyło się bez szkód na samochodzie. Całe szczęście, ponieważ ewentualna naprawa wartego grubo ponad 200 tysięcy złotych samochodu mogłaby pochłonąć naprawdę duże pieniądze.

Float like an idiot, sting like a Kia from r/IdiotsInCars