Ciągle narzekasz na wygląd nowych BMW? Ten gość przerobił swoją serię 3 F30 na „nowe”

Jeśli myślisz, że przeróbka BMW serii 5 E60 na wzór nowych modeli M3 i M4 była tylko jednorazowym wybrykiem zwariowanego Chińczyka, to co powiesz na kolejną przeróbkę w tym samym stylu?

Tym razem na nowy grill od BMW zdecydował się pewien właściciel BMW serii 3 F30, które produkowano w latach 2011-2018 w wielu zakładach produkcyjnych na całym świecie, w tym w Monachium, Dżakarcie, Kaliningradzie czy w Selangorze.

BMW 330e xDrive Touring
BMW 330e xDrive Touring i standardowy, fabryczny grill

Trzeba przyznać, że projekt wygląda na bardziej dopracowany niż w przypadku „piątki”. Na pewno nie lada wyzwaniem był montaż nowego grilla, tym bardziej że wymiary przecież nie są identyczne. Jak się czegoś bardzo chce, to nie ma żadnych barier, których nie można przeskoczyć.

> BMW serii 3 będzie dostępne jako wersja hybrydowa typu plug-in 320e: słabsze od 330e (PHEV), ale też dużo tańsze

Nie wiadomo, jaki silnik pracuje pod maską tego egzemplarza serii 3. Auto zostało jednak wyposażone w pakiet M, które nadaje bardziej sportowego charakteru. Jedna z najciekawszych opcji to wersja wysokoprężna 333d xDrive, która z z silnika wysokoprężnego R6 o pojemności 3.0 l generuje 313 koni mechanicznych.

BMW serii 3 (F30) z wielkimi nerkami BMW
BMW serii 3 (F30) z wielkimi nerkami BMW, tuning

Ponad 300-konny diesel BMW umożliwia przyspieszenie do pierwszej setki w czasie zaledwie 4,8 sekundy. Warto zaznaczyć, że średnie spalanie deklarowane przez producenta wynosi przy tym około 5,5 l paliwa na 100 km.