Bugatti schodzi jak ciepłe bułeczki! Ludzie rzucili się na najszybsze auto świata, cena nie gra roli

Władze Bugatti mogą otwierać szampana. Francuzi mają za sobą doskonały początek 2021 roku. Podczas gdy pandemia koronawirusa uderza w wiele gałęzi gospodarki, Bugatti w ostatnim kwartale sprzedało najwięcej samochodów w swojej historii. Tym samym Bugatti dołącza do BMW (wzrost sprzedaży o 33,5%), Volvo (wzrost o 40,8%) oraz Rolls Royce’a, który również zaliczył najlepszy kwartał w swojej 116-letniej historii.

Jakie samochody produkuje Bugatti? Aktualnie są to cztery modele. Chiron, Chiron Sport, Chiron Pur Sport i Divo.

Każdy hiper-sportowy samochód, który przekazujemy klientom Bugatti, jest wyjątkowy” – powiedział Stephan Winkelmann, prezes Bugatti.

Bugatti dostarczyło już ponad 300 Chironów od momentu premiery w 2017 roku. Firma zebrała zamówienia na kolejne 150 egzemplarzy. Zostało jeszcze tylko 50 sztuk z puli 500 egzemplarzy przeznaczonej na cały świat.

> Marzył o Audi, a miał tylko Bugatti. Pomalował Veyrona, żeby przypominał mu RS6?

Podstawowa wersja Chirona kosztuje niecałe 12 milionów złotych. Auto generuje zdumiewające 1500 koni mechanicznych z silnika o pojemności 8.0 z poczwórnym turbodoładowaniem. Według danych producenta, pierwsza setka pojawia się na liczniku w czasie 2,4 sekundy. Chiron jest w stanie maksymalnie pojechać nawet 500 km/h, ale żadna współczesna opona nie jest w stanie wytrzymać takiego przeciążenia.

Bugatti Centodieci
Bugatti Centodieci

Warto dodać, że jeszcze w tym roku do oferty francuskiej marki wejdzie model Chiron Super Sport+ skupiony na uzyskaniu jak najwyższej prędkości maksymalnej, który powstanie w zaledwie 30 egzemplarzach. W 2022 roku ruszy przyjmowanie zamówień na jeszcze bardziej ekskluzywny i ograniczony model Centodieci. W planach jest wypuszczenie tylko 10 sztuk, każda wyceniona na 36,5 miliona złotych (nie wliczając podatków).